Félve vártam az estét, mégis izgalommal. A feminizmus szóval óvatosnak kell lenni. Könnyen rád ragasztják, és beskatulyáznak anélkül, hogy ismernének.
Na de ne rohanjunk ennyire előre. A beszélgetős est a Mazel Tovban került megrendezésre.
Engem lenyűgőzőtt a hely varázsa...
Egy kis bemutatás: forrás
"A hetedik kerületben, az új vigalmi negyed egyik legforgalmasabb utcájában található, nyitott szemléletű szórakozókert konyhája nem a kóser vonalat képviseli. Az Izraelben elterjedt „közösségi evés" tradíciójára alapozva egyrészt grill látványkonyhával, autentikus izraeli ételekkel és italokkal, nyársakkal, shakshukákkal, mentateával, sült húsokkal és hűs salátákkal várja a vendégeket. A friss, kortárs izraeli vonalat képviseli és illeszkedik a mostani street-food trendhez is.
A romkocsmakerületben található Mazel Tov azonban nem romkocsmaként aposztrofálja magát, névválasztása sem véletlen: az ősi zsidó jókívánsággal - amely ma már nemzetközileg is ismert , szeretetből fakadó kifejezés - azt üzeni, hogy teret kíván biztosítani mindennek és mindenkinek, akik hisznek egy előítéletektől mentes, nyitott és elfogadó jövőben. A Mazel Tovban találkozik a kultúra és a tolerancia." - úgy vélem emiatt is esett a WMN választása a helyre, aminek én nagyon örülök.
Egy kis ízelítő :
A Hello WMN beszélgetős estéjén ezúttal a feminizmus került terítékre, Mindennapi feminizmusunkat add meg nekünk ma! témamegjelölő címmel.
A beszélgetést D. Tóth Kriszta vezette, a meghívottak közt volt Polgár Odett énekes, Oltai Kata kurátor, művészettörténész, Fiala Borcsa, újságíró, WMN szerző, dr. Gyurkó Szilvia, jogász, aktivista, WMN szerző és Szél Dávid, pszichológus.
D. Tóth Kriszta első kérdése a meghívottakhoz az volt, kinek, mit jelent a feminizmus?
Hmmm... Elgondolkodtam..
Nem tudom mit jelent a feminizmus.. Sejtésem van, azonban ez egy olyan kérdés, amely bonyodalmakat szül, megbélyegzéseket, ellentmondásokat. Pedig én ma nem így értelmezném. Én értem, hogy egyenlőséget akar sok nő, sok férfinek pedig ez nagyon mást jelent. De a mai nőket valaki megkérdezte,nekünk mit jelent a feminizmus?
Nekem azt hogy elfogadom, hogy mindenki más, hogy különbözőek vagyunk. De mindez lehet másképp lenne, ha nem érezném jól magam a bőrömben, ha nem tudnám elfogadni önmagam. Nem haragszom meg a másikra, azért mert nem tud elfogadni engem. A lényeg, hogy én tudom ki vagyok, hova tartok, és én képes vagyok elfogadni hogy mások vagyunk.
Kriszta felolvasta Dr. Gyurkó Szilvi cikkét ami véleményem szerint kiválóan leírja, hogyan legyen, nem is feminista hanem EMBER a gyermekünk, és ebben hogyan tudnak a szülők példát mutatni. ITT olvashatjátok a cikket.
A szüleim elfogadták egymást, nem voltak női és férfi szerepek. Ha édesanyám dolgozott, édesapám megfőzött és gondomat viselte. Ha pedig fordított eset állt fent, édesanyám ellátta az állatokat, fát hordott be. Ugyanakkor tisztelték egymást, édesapám mindig bókolt anyukámnak, előre engedte az ajtón, egy szóval mindig látszott, hogy boldogok és szeretik egymást. Egy olyan családi példa volt előttem, amiben nem láttam nemekből adódó különbséget vagy elnyomást. Ami olyan elrettentő példa lett volna, hogy annak szöges ellentétét választom életformaként.
Így hát ha válaszolnom kellett volna, azt válaszoltam volna hogy elfogadást, azért, mert ez van bennem őszintén, mondhatni velem születve, már úgy tűnik megváltoztathatatlanul, de formálhatóan.
Nem múlhat el azonban WMN találkozó úgy, hogy kedvenc szerzőnkkel: Szentesi Évivel ne készülne fotó. :)
Juci